Переломы таза в области вертлужной впадины – очень сложная и опасная травма может привести к серьезным последствиям, инвалидности. Данные переломы делятся на простые и сложные. Зачастую они сопровождаются вывихом тазобедренного сустава и переломом шейки бедра. Так же бывают оскольчатые переломы со смещением, в результате чего осколки поврежденной кости могут выходить за пределы сустава и проникать в мягкие ткани. К основным причинам можно отнести:
- Дорожно-транспортные происшествия (наезды на пешеходов, серьезные аварии)
- Падение пострадавшего с немалой высоты
- Занятия профессиональным спортом (тяжелая атлетика)
- Травмы на производстве
Забої суглоба та навколосуглобової області стегна та тазу – закрите, тобто без рани шкіри, пошкодження м’яких тканин та органів без істотного порушення їх структури. Це означає, що при забої не відбувається розривів або відривів сухожилків, м’язів, зв’язок та інших м’якотканинних структур та пошкоджень (переломів) кісток. Забій може супроводжуватись пошкодженням кровоносних судин, що, в свою чергу, призведе до гематоми, тобто істинному накопиченню крові у порожнині після травми, або синця, коли забиті тканини рівномірно просочуються кров’ю. Синець у місці забою зазвичай проявляється синьо-багровою плямою, забарвлення якої поступово, впродовж кількох тижнів, змінюється на зеленкувате та жовте. Якщо говорити про забої тазу, кульшового суглоба та верхньої частини стегна, часто страждають м’які тканини над кістковими виступами. Найчастіше забій стається в області великого вертлюга стегнової кістки – найбільш виступаючого кісткового утворення стегна, але забій може статись і в області гребня клубової кістки, над гілкою лобкової кістки, сідничним горбом, або по всій передньозовнішній поверхні стегна.
Причина забою надзвичайно банальна – удар при падінні, зіткненні в спорті, дорожньо-транспортній пригоді, виробничих травмах тощо.
Розтягнення, часткові та повні розриви м’язів та відривні переломи, включаючи хамстринг-синдром (ARS-синдром) стаються через недостатність тренувань, при неправильному розподілі навантажень на м’язи або їх травматизацію. Найчастіше від них страждають легкоатлети та люди, які захоплюються силовими навантаженнями.
Пошкодження капсули та зв’язок. Надмірний фізичний вплив на тканини, які беруть участь у формуванні кульшового суглоба – основна причина розтягнень та розриву зв’язок та капсули. Велике навантаження виникає при різких стрибках, згинанні або розгинанні. Люди, які ведуть малорухливе життя, частіше схильні до таких травм, адже зв’язки втрачають свою еластичність. В зоні ризику також перебувають діти, пацієнти похилого віку, люди, які страждають на ожиріння, цукровий діабет, гіпертонію. Певну роль може зіграти викривлення постави, а також шкідливі звички. Причинами розтягнення зв’язок кульшового суглоба можна вважати:
- спортивні або побутові травми;
- тривале ходіння по нерівній поверхні;
- проведення тренування без підготовки;
- неправильне виконання фізичних вправ;
- деформацію стегна та гомілки;
- неправильну постановку стопи під час руху.
Захворювання та травми інших органів та систем, які проявляються болем, що віддається (іррадіює) у кульшовий суглоб: - невралгія латерального шкірного нерву стегна (причина болю в області кульшового суглоба у вагітних, хворих на цукровий діабет);
- неврологічні захворювання хребта;
- пахові грижі;
- спортивна пубалгія;
- диспластичний коксартроз;
- транзієнтний остеопороз;
- доброякісні та злоякісні пухлини з метастазами в кульшовий суглоб