Перелом шийки стегнової кістки

Головна  >>> Перелом шийки стегнової кістки

Перелом шийки стегнової кістки

Показання, протипоказання, особливості проведення операції, реабілітація

Лікування перелому шийки стегнової кістки є однією з найскладніших. Адже ця тендітна частина є відповідальною за ходьбу та пошкодження її може призвести до серйозних наслідків у вигляді інвалідності. Тому до лікування перелому шийки стегна потрібно поставитися з великою увагою, важливо обрати клініку з великим досвідом таких оперативних втручань. Діагностика має ставитися висококваліфікованим лікарем, який має досвід роботи з переломом шийки стегна.

Перелом шийки стегна в основному виникає через падіння або її пошкодження іншим способом. Таке часто зустрічається у людей похилого віку, кістки яких втрачають еластичність і стають крихкими. У такому разі навіть звичайне падіння може призвести до перелому шийки стегна. Однак таке трапляється і у молодих людей у разі тяжкого ушкодження. Це серйозна хвороба, яка потребує серйозного лікування та комплексного підходу. Адже якщо лікувати неправильно, то є ризик отримання інвалідності та непрацездатності. Саме тому важливо уважно ставитись до таких ушкоджень як перелом шийки стегна, що виникає внаслідок механічних ушкоджень.

перелом шийки стегнової кістки

Як розпізнати травму перелому шийки стегна?

Симптоматика перелому шийки стегнової кістки, при вбитих переломах, може бути слабо виражена протягом тривалого часу. Больові відчуття локалізуються в паху, іноді зовсім затихаючи, а наступної миті розгоряючись з новою силою, через деякий час хворобливі відчуття багаторазово посилюються. Практично єдиний спосіб зростити перелом шийки стегна — операція із застосуванням фіксатора.

Симптоми перелому шийки стегнової кістки:

  • рухи в кульшовому суглобі різко болісні;
  • ротоване положення стопи;
  • укорочення ноги;
  • різкий біль при пальпації;
  • неможливість підняти ногу, лежачи на спині — так званий симптом «прилиплої п’яти».

При вбитих порушеннях цілісності шийки вищеперелічені ознаки можуть бути повністю відсутніми. Це триває до моменту «розбивання», коли уламки кістки стають роз’єднаними, тоді хвороблива симптоматика повертається. Якщо відразу помітити перелом шийки стегна — відновлення пройде легше і швидше, ніж при тривалому ходженні з травмою.

Способи ефективного лікування ушкодження шийки стегна

За найменших підозр на перелом потрібно викликати швидку. Травмований бік до прибуття бригади краще максимально іммобілізувати. Як правило, подальша терапія проводиться у стінах медичного закладу в умовах стаціонару.

Зрощення кістки відбувається дуже повільно. Іноді після перелому шийки стегнової кістки може пройти кілька років, перш ніж пацієнт повернеться до звичного життя. Залежно від різних факторів пропонується кілька варіантів лікування:

  • Гіпсова іммобілізація «чобітком» — малоефективна, довготривала терапія, що вимагає постільного режиму. Внаслідок тривалого лежання утворюються пролежні, атрофуються м’язи, надії на зрощення перелому немає.
  • Остеосинтез — передбачає використання фіксаторів, гвинтів для закріплення частин стегнової кістки. Наслідки такої операції не завжди призводять до бажаного результату. Найчастіше розвивається асептичний некроз головки стегнової кістки чи хибний суглоб.
  • У тому й іншому випадку виникає необхідність повторної операції – ендопротезування кульшового суглоба.

Ендопротезування — повна заміна частин стегнової кістки на протез. Щоб повністю ліквідувати перелом шийки стегна у людей похилого віку, найчастіше використовується саме дана методика.

Перелом шийки стегна — це серйозна загроза повноцінного життя, а тому іноді потрібний хірургічний метод остеосинтезу та ендопротезування кісток. Зараз ми докладніше розповімо про це.

Перелом шийки стегна лікування

Наша клініка має багаторічний досвід лікування переломів шийки стегнової кістки.

Звернутися до нас слід тому що:

  • ми маємо професіоналів-фахівців, які мають великий досвід роботи з пацієнтами такого плану;
  • є відповідне обладнання, яке дозволяє діагностувати перелом шийки стегна і провести відповідне лікування;
  • Інститут має відділення реабілітації, де пацієнт може продовжити лікування після виписки на амбулаторне лікування.

Якщо ж проблема не така серйозна, то є можливість пройти лікування суглобів без операції. У будь-якому випадку наші фахівці проконсультують вас з того, що вам робити і як вчинити в тій чи іншій ситуації.

Якщо вам терміново потрібне лікування перелому шийки стегнової кістки, звертайтеся до нас. Вас влаштує професіоналізм наших лікарів, які встановлять ступінь тяжкості ушкодження та призначать необхідну терапію.

Завжди чекаємо, щоб допомогти вам зберегти ваше здоров’я!

Ендопротезування суглобів, артроскопія, остеосинтез

Як потрапити на прийом?

Адреса, контакти та час прийому пацієнтів

Адреса

м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровского), 27. Інститут травматології та ортопедії НАМН України, Клініка захворювань суглобів у дорослих (5-й поверх головного корпусу, ліве крило)

Контакти

Записатися по телефону:
+38 (067) 731-53-13
+38 (044) 486-80-56
https://ortho.in.ua/
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com

Робочі дні

Понеділок - П'ятниця
з 9:00 до 16:00
прийом пацієнтів
за попереднім записом
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com