Особливості тотального ендопротезування кульшового суглоба у хворих на ревматоїдний артрит

Головна  >>> Особливості тотального ендопротезування кульшового суглоба у хворих на ревматоїдний артрит

Особливості тотального ендопротезування кульшового суглоба у хворих на ревматоїдний артрит

Ревматоїдний артрит — аутоімунне захворювання організму, в основі якого лежить системне прогресуюче ураження сполучної тканини з переважним залученням суглобів, що призводить до їх руйнування та втрати функцій.

При ураженні кульшового суглоба в даній категорії хворих тотальне ендопротезування його є єдиним ефективним методом оперативного лікування.

При плануванні таких оперативних втручань слід враховувати такі особливості:

  • у більшості хворих спостерігається зниження густини кісткової тканини, а у 70% визначається остеопороз;
  • ураження не обмежується тільки кульшовим суглобом, а, як правило, є контрактури у суміжних суглобах;
  • силові характеристики даного контингенту хворих значно знижено;
  • в анамнезі у таких хворих наявність базової та глюкокортикоїдної терапії.

Аналіз рентгенограм показав, що характерним ураженням кульшового суглоба є протрузійний коксит, що під час операції часто змушує виконувати пластику дефектів кістковими трансплантатами.

Вивчення остеогенної активності цієї категорії хворих свідчить про зниження регенераторного потенціалу кісткової тканини, результатом чого є порушення нормальних темпів перебудови її з величезним переважанням процесів деструкції.

Враховуючи дані клініко-лабораторних досліджень, рентгеноморфометрії, ультразвукової денситометрії, залежно від ситуації, виконувалось тотальне ендопротезування кульшового суглоба з фіксацією компонентів безцементним способом, або на цементі.

Під час операції проводився забір кісткової тканини з різних ділянок кульшового суглоба. Таким чином вивчалася активність клітин попередників кісткового мозку цього контингенту хворих.

Отримані дані свідчать, що у 20% хворих остеогенний потенціал майже не порушений, а у 30% хворих він майже відсутній. Інші 50% хворих мають знижений остеогенний потенціал.

У віддалених результатах від 3 років було простежено понад 75% прооперованих хворих, яким виконувалось тотальне ендопротезування кульшового суглоба. Як хороші можна розцінити 78%, задовільні – 19%, незадовільні 3%.

Ендопротезування суглобів, артроскопія, остеосинтез

Як потрапити на прийом?

Адреса, контакти та час прийому пацієнтів

Адреса

м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровского), 27. Інститут травматології та ортопедії НАМН України, Клініка захворювань суглобів у дорослих (5-й поверх головного корпусу, ліве крило)

Контакти

Записатися по телефону:
+38 (067) 731-53-13
+38 (044) 486-80-56
https://ortho.in.ua/
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com

Робочі дні

Понеділок - П'ятниця
з 9:00 до 16:00
прийом пацієнтів
за попереднім записом
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com