Хірургічне лікування черезвертлюгових переломів стегнової кістки
Головна >>> Хірургічне лікування черезвертлюгових переломів стегнової кістки
Хірургічне лікування черезвертлюгових переломів стегнової кістки
Останнім часом пацієнти та їхні родичі досить часто ставлять питання, який метод лікування є кращим при черезвертлюгових переломах стегнової кістки? Однозначної відповіді це питання немає. Потрібно зважувати всі за і проти у кожному конкретному випадку.
Переломи проксимального відділу стегнової кістки найбільш характерні для людей похилого та старечого віку. Основна мета операції — усунути біль у ділянці перелому, активізувати хворого, дати можливість самостійно себе обслуговувати. Оскільки це хворі похилого віку, лікар повинен звернути увагу на стан кісткової тканини в області перелому та стан кульшового суглоба.
У тих випадках, коли є остеопороз, особливо головки та шийки стегнової кістки, після остеосинтезу перелому виникає загроза вторинного зміщення уламків. У такому випадку потрібно віддати перевагу тотальному ендопротезуванню кульшового суглоба (Рис.1).
Рис.1 Рентгенограми: А — чрезвертельний перелом правої стегнової кістки зі зміщенням. Остеопороз. Б — стан після тотального ендопротезування правого кульшового суглоба.
Друга причина вибору операції ендопротезування — артроз суглоба. Якщо після операції остеосинтезу досягнемо зрощення перелому, але у пацієнта залишиться артроз ІІІ або IV стадії, мета операції не буде досягнуто через біль та обмеження рухів у суглобі. (Мал.2)
Рис.2 А — Рентгенограма черезвертлюгового перелому стегнової кістки зі зміщенням, артрозом кульшового суглоба IV ст., До операції;
Б — після ендопротезування кульшового суглоба
Таким чином, за наявності остеопорозу в ділянці перелому, особливо шийки та головки стегнової кістки, наявності артрозу кульшового суглоба ІІІ або IV стадії, перевагу слід віддавати операції тотального ендопротезування кульшового суглоба.
В інших випадках ми рекомендуємо виконувати остеосинтез (Мал. 3).
Рис.3 А- рентгенограма багатоуламкового чрез- підвертлюгового перелому правої стегнової кістки; Б стан після остеосинтезу.
Для остеосинтезу перелому необхідно віддавати перевагу сучасним методикам і фіксаторам, які дозволяють досягти стабільної фіксації уламків з можливістю навантаження на оперовану кінцівку в післяопераційному періоді.
Ці операції дозволять позбавити пацієнта болю, активізувати, почати навантажувати оперовану кінцівку на 80% наступного дня після операції
Ендопротезування суглобів, артроскопія, остеосинтез
Як потрапити на прийом?
Адреса, контакти та час прийому пацієнтів
Адреса
м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровского), 27. Інститут травматології та ортопедії НАМН України, Клініка захворювань суглобів у дорослих (5-й поверх головного корпусу, ліве крило)
Контакти
Записатися по телефону:
+38 (067) 731-53-13
+38 (044) 486-80-56
https://ortho.in.ua/
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com
Робочі дні
Понеділок - П'ятниця
з 9:00 до 16:00
прийом пацієнтів
за попереднім записом
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com