Ендопротезування колінного суглоба: клінічний приклад

Головна  >>> Ендопротезування колінного суглоба: клінічний приклад

Ендопротезування колінного суглоба: клінічний приклад

Коліно є одним із найбільш уражених суглобів опорно-рухового апарату людини. Внаслідок високих навантажень при бігу, ходьбі, раніше отриманих травм, запальних захворювань в організмі виникає деформація колінного суглоба з необхідністю його повної заміни. Часто на недугу схильні літні люди, та люби з надлишковою вагою. Кількість ендопротезувань колінного суглоба наздоганяє ендопротезування кульшового суглоба. Операція ендопротезування колінного суглоба дозволяє позбавити пацієнта болю, відновити рухи в суглобі, повернути до колишнього активного способу життя.

Клінічний приклад:

Хвора М., 47 років звернулася до Клініки зі скаргами на біль, обмеження рухів у лівому колінному суглобі, порушення функції лівої нижньої кінцівки. В анамнезі пацієнтка тривалий час хворіє на ревматоїдний артрит. 6 років тому я вже оперував цю хвору, було виконано операцію тотального протезування правого колінного суглоба (рис.1).

Діагноз: ревматоїдний артрит 2 ст, 3 фази з переважним ураженням колінних суглобів, наявність протеза правого колінного суглоба (операція ендопротезування у 2012 році).

Рентгенограма правого колінного суглоба хворий М., оперованої у 2012 році та фільм при госпіталізації у Клініку.

Рис.1 Рентгенограма правого колінного суглоба хворої М., оперованої в 2012 році.

Хвора весь цей час почувалася добре, оперований суглоб не турбує, але почав турбувати лівий колінний суглоб з приводу чого хвора і звернулася. На малюнку 2 представлена рентгенограма лівого колінного суглоба.

Рис. 2 Рентгенограма лівого колінного суглоба хворої М. при госпіталізації в клініку.
Хвора була обстежена і їй виконане тотальне ендопротезування лівого колінного суглоба.
На рис. 3 представлено рентгенограму після тотального протезування лівого колінного суглоба.

Рис. 3. Рентгенограма лівого колінного суглоба хворої М., після ендопротезування.

Післяопераційний період протікав гладко, у задовільному стані хвора виписана на амбулаторне лікування. На відео представлений функціональний результат через 5 днів після операції.

Хвора ходить із навантаженням на ліву нижню кінцівку до 80 % ваги тіла, рухи у колінному суглобі по дузі 90 градусів, безболісні.

Ендопротезування суглобів, артроскопія, остеосинтез

Як потрапити на прийом?

Адреса, контакти та час прийому пацієнтів

Адреса

м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровского), 27. Інститут травматології та ортопедії НАМН України, Клініка захворювань суглобів у дорослих (5-й поверх головного корпусу, ліве крило)

Контакти

Записатися по телефону:
+38 (067) 731-53-13
+38 (044) 486-80-56
https://ortho.in.ua/
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com

Робочі дні

Понеділок - П'ятниця
з 9:00 до 16:00
прийом пацієнтів
за попереднім записом
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com