Клінічний приклад ендопротезування кульшового суглоба при вродженому вивиху стегна

Головна  >>> Клінічний приклад ендопротезування кульшового суглоба при вродженому вивиху стегна

Клінічний приклад ендопротезування кульшового суглоба при вродженому вивиху стегна (випадок з практики)

Хворий І., 17 років звернувся в клініку з діагнозом вроджений вивих правого стегна Crowe IV тип, лівобічний диспластичний коксартроз 2 ст., відносне вкорочення правої нижньої кінцівки 9 см.

З анамнезу відомо, що у віці 6 років хворому виконувались коригуючі оперативні втручання на обох кульшових суглобах з приводу вродженого вивиху

Рис. 1 рентгенограма кульшових суглобів хворого І., при госпіталізації в Клініку; та відносне вкорочення правої нижньої кінцівки на 9 см

Хворий всебічно обстежений, проведено рентгенографію, КТ кульшових суглобів, відтворено 3D моделювання кульшового суглоба (Рис.2). Обстеження показало недорозвиненість правої половини кісток тазу, відсутність головки стегнової кістки. Відносне вкорочення правої нижньої кінцівки 9 см.

Рис.2 3D модель правої половини таза

Рис. 2 3D модель правої половини таза

З метою підготовки до ендопротезування хворому накладено стержневий апарат зовнішньої фіксації, проведено поступове опущення проксимального відділу стегна до анатомічного рівня кульшової западини (Рис.3) після чого виконано тотальне ендопротезування кульшового суглоба (Рис.4).

Рис.3. рентгенограма хворого І. на етапі опущення проксимального відділу стегна до анатомічного рівня кульшової западини; та рентгенограма кульшового суглоба після ендопротезування.

Рис. 3. рентгенограма хворого І. на етапі опущення проксимального відділу стегна до анатомічного рівня кульшової западини; та рентгенограма кульшового суглоба після ендопротезування.

Рис.4 Зовнішній вигляд хворого І., після ендопротезування кульшового суглоба. Повне відновлення довжини кінцівок.

Рис. 4 Зовнішній вигляд хворого І., після ендопротезування кульшового суглоба. Повне відновлення довжини кінцівок.

Передопераційна підготовка дозволила встановити ацетабулярний компонент в анатомічне положення кульшової западини, усунути вкорочення оперованої кінцівки на 9 см без тракційних ускладнень з боку судин та нервів.

В задовільному стані хворий виписаний на амбулаторне лікування.

Ендопротезування суглобів, артроскопія, остеосинтез

Як потрапити на прийом?

Адреса, контакти та час прийому пацієнтів

Адреса

м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровского), 27. Інститут травматології та ортопедії НАМН України, Клініка захворювань суглобів у дорослих (5-й поверх головного корпусу, ліве крило)

Контакти

Записатися по телефону:
+38 (067) 731-53-13
+38 (044) 486-80-56
https://ortho.in.ua/
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com

Робочі дні

Понеділок - П'ятниця
з 9:00 до 16:00
прийом пацієнтів
за попереднім записом
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com