Ендопротезування кульшового суглоба

Головна  >>> Ендопротезування кульшового суглоба​

Ендопротезування кульшового суглоба

Показання, протипоказання, особливості проведення операції, реабілітація

Ендопротезування кульшового суглоба

Ендопротезування кульшового суглоба

Проблеми із суглобами тією чи іншою мірою стосуються кожного четвертого жителя планети. Таке захворювання, як остеоартрит, називають чумою XXI століття. І якщо спочатку дієвим є консервативне лікування, то на останніх стадіях допомогти може тільки операція ендопротезування кульшового суглоба – протез замінює уражену ділянку та повертає свободу безболісних рухів.

Основа заболевания – патологический процесс в хряще, который при отсутствии терапии затрагивает и костную ткань. Причиной подобный изменений могут стать различные воспалительные процессы, травмы, врожденная патология. К полному разрушению хряща приводят остеоартрит, ревматоидный артрит, болезнь Бехтерева, красная волчанка и многие другие недуги. Наиболее распространенным показанием к эндопротезированию является прогрессирующий остеоартрит тазобедренного сустава, называемый также коксартрозом. В запущенной форме каждый шаг приносит сильную боль, обезболивающие перестают действовать, появляются существенные ограничения в передвижении.

Які протези використовуються для кульшового суглоба в Україні?

Проблеми із суглобами тією чи іншою мірою стосуються кожного четвертого жителя планети. Таке захворювання, як остеоартрит, називають чумою XXI століття. І якщо спочатку дієвим є консервативне лікування, то на останніх стадіях допомогти може тільки операція ендопротезування кульшового суглоба – протез замінює уражену ділянку та повертає свободу безболісних рухів.

Основа захворювання – патологічний процес у хрящі, який за відсутності терапії торкається кісткової тканини. Причиною таких змін можуть стати різні запальні процеси, травми, вроджена патологія. До повного руйнування хряща призводять остеоартрит, ревматоїдний артрит, хвороба Бехтерева, червоний вовчак та багато інших недуг. Найбільш поширеним показанням до ендопротезування є прогресуючий остеоартрит кульшового суглоба, званий також коксартрозом. У запущеній формі кожен крок приносить сильний біль, знеболюючі перестають діяти, з’являються суттєві обмеження у пересуванні.

Які протези використовуються для кульшового суглоба в Україні?

У сучасних протезах особлива увага приділяється матеріалам виготовлення головки та чашки, оскільки саме вони взаємодіють одна з одною внаслідок сили тертя під час ходьби.

Серед найпоширеніших матеріалів пар тертя:

  • метал – поліетилен;
  • кераміка – поліетилен;
  • кераміка – кераміка;
  • метал — метал

Для конкретного організму та випадку потрібно вибирати свою пару. Найбільш доступним та поширеним варіантом є метал – поліетилен. Однак у зв’язку зі швидким стиранням останнього, він не дуже довговічним і, більше, може принести деякі ускладнення. Щоб заміна кульшового суглоба прослужила тривалий термін, варто вибирати поліетилен з поперечними зв’язками, крослінкований поліетилен. Він стабільно витримує зв’язки як з металом, так і з керамікою, і стирається лише на 0,03-0,06 мм на рік.

Вища надійність у парі кераміка – кераміка, де відсоток стирання складає всього 0,01 мм на рік. Даний матеріал є одним із найбільш твердих та стійких, дозволяє пацієнтам з протезами почуватися впевнено, повноцінно, вести активне життя.

Особливої уваги вимагає підбір ніжок імплантів, що повністю відповідають анатомічним особливостям.

Виробники даних елементів пропонують:

  • ніжки, що враховують фізіологію берда;
  • подовжені ніжки;
  • закріплення ніжок у проксимальному відділі стегнової кістки.

Такий широкий асортимент дозволить виріб, що максимально задовольняє основні потреби та фінансові можливості.

Як відбувається операція ендопротезування кульшового суглоба?

Терапія призначається, залежно від ступеня зносу кульшового суглоба та після ретельного обстеження. Саме оперативне втручання триває в середньому близько 1 години. Якщо ситуація неординарна і досить складна, як, наприклад, дисплазія, яка потребує пластики кульшової западини, тривалість може тривати навіть до 3-х годин.

Рентгенограма кульшового суглоба до операції та після ендопротезування (діагноз: лівосторонній коксартроз, IV стадія)

Рис. 1 — Рентгенограма кульшового суглоба до операції та після ендопротезування (діагноз: лівосторонній коксартроз, IV стадія)

Рентгенограма кульшового суглоба до операції та після ендопротезування (діагноз: лівосторонній коксартроз, IV стадія)

Рис. 2 — Рентгенограма кульшового суглоба до операції та після ендопротезування (діагноз: асептичний некроз головки лівої стегнової кістки)

Рис. 3 - Рентгенограма кульшових суглобів до операції і після ендопротезування. (Діагноз: двосторонній кокс артроз IV ст.)

Рис. 3 — Рентгенограма кульшових суглобів до операції і після ендопротезування. (Діагноз: двосторонній коксартроз IV ст.)

Всі подальші дії спрямовані на максимально швидке повернення хворого до звичного життя. Методична та поступова реабілітація включає лікувальну фізкультуру, підтримуючі препарати. Спочатку хворі ходять за допомогою милиць або ходунків, допустиме строго дозоване фізичне навантаження на оперовану кінцівку. Еластичні панчохи чи бинти на ногах допоможуть уникнути можливості тромбоемболії.

Пробувши у стаціонарі тиждень, хворий переводиться на амбулаторне лікування. Як правило, контрольний огляд та рентген-знімок призначають через 6-8 тижнів після проведення операції ендопротезування кульшового суглоба, а реабілітація має принести свої результати. Важливо бути обережним і послідовним, тоді результат лікування обов’язково виявиться позитивним і поверне пацієнту радість життя у всій красі.

У чому складність ендопротезування кульшового суглоба?

Здавалося б, у чому небезпека такого захворювання, як остеоартроз. Однак не все просто, як може здатися. Якщо не розпочати лікування, то якість життя може постраждати. Якщо хвороба перейшла на пізню стадію, то необхідна операція і термінова реабілітація.

Зазвичай на початковому етапі захворювання ніяк себе не проявляє, проте після деякого часу людина помічає, що з’являються такі симптоми як:

  • Біль у кінцівках
  • Обмеження рухів у суглобах
  • Стає важче ходити
  • Фізичне навантаження віддає болями.

При виявленні цих симптомів потрібна така послуга як консультація висококваліфікованих фахівців.

Слід зазначити, що чим раніше ви виявите хворобу та почнете лікування, чим більше шансів на успіх у лікуванні захворювання. У важких випадках потрібна заміна суглоба. Для продовження колишнього життя та вільного фізичного руху іноді потрібні штучні протези.

Наша клініка займається допомогою людям, які страждають на таке захворювання як остеоартрит. Варто зазначити, що наші висококваліфіковані фахівці чудово впораються з поставленим завданням через багаторічний досвід роботи.

Деякі запитують де краще отримати консультацію і зробити операцію ендопротезування суглоба?
Адже всіх клієнтів цікавить де роблять якісний огляд та операцію.

Наша клініка — одна з найкращих у країні. У нас ви отримаєте хороший якісний огляд, тому що ортопедія є одним із провідних напрямків клініки, яким займаються спеціалісти.

Ендопротезування кульшового суглоба наші фахівці роблять максимально якісно наскільки це можливо. Це дозволяє їм великий досвід у цій галузі. Пам’ятайте: чим швидше ви звернетеся до фахівців, тим краще і більше шансів на лікування з успіхом.

Ендопротезування суглобів, артроскопія, остеосинтез

Як потрапити на прийом?

Адреса, контакти та час прийому пацієнтів

Адреса

м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровского), 27. Інститут травматології та ортопедії НАМН України, Клініка захворювань суглобів у дорослих (5-й поверх головного корпусу, ліве крило)

Контакти

Записатися по телефону:
+38 (067) 731-53-13
+38 (044) 486-80-56
https://ortho.in.ua/
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com

Робочі дні

Понеділок - П'ятниця
з 9:00 до 16:00
прийом пацієнтів
за попереднім записом
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com