Ендопротезування колінного суглоба

Головна  >>> Ендопротезування колінного суглоба

Ендопротезування колінного суглоба

Коліно є однією з найбільш схильних до захворювань опорно-рухового апарату мішеней. Внаслідок високих навантажень при бігу, ходьбі, раніше отриманих травм, а також серйозних негативних процесів в організмі виникає деформація колінного суглоба з необхідністю повної заміни. Послужити поштовхом до появи остеоартриту може навіть незначне порушення звичної траєкторії руху. Часто до недуги схильні люди старшого віку та схильні до повноти.

На щастя сьогодні існує методика, що дозволяє повернути пацієнта до повноцінного життя шляхом встановлення імпланту. Ендопротезування вважається найбільш прогресивним методом лікування, що стрімко набирає популярності в нашій країні. З його допомогою можна усунути артроз колінного суглоба та інші суглобові захворювання різної етіології.

Ендопротезування колінного суглоба

Ендопротезування колінного суглоба в Україні

За статистикою, встановлення протезу потребує близько 500-1000 хворих на 1 млн населення. Стосовно України можна сказати, що це близько 25-40 тисяч її мешканців. Однак сучасні реалії такі, що всього 4-8 тисяч щорічно отримують кваліфіковану допомогу в цьому питанні. ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМНУ» в Києві є однією з провідних установ України, в якій ставлять на ноги рекордну кількість пацієнтів, що звернулися за лікарською допомогою з ниючим болем, суттєвими обмеженнями рухливості, частковими або повними порушеннями функцій ніг.

Як розпізнати необхідність ендопротезування колінного суглоба

Встановити причину скарг може лише спеціальне дослідження. Але найчастішими причинами є ревматоїдний артрит, остеоартрит, асептичний некроз. Терапія на ранніх стадіях включає лише консервативне лікування, але неприємність у тому, що рідко хто звертається в медустанову при перших ознаках недуги. Перша стадія не завдає нестерпного болю, будь-якого істотного дискомфорту, але в останніх може допомогти відновитися лише ендопротезування колінних суглобів, тобто, повна заміна суглоба на аналогічний імплант.

Захворювання, при яких найчастіше проводять протезування колінного суглоба:

  • остеоартрит колінного суглоба;
  • асептичний некроз виростків стегна та гомілки;
  • хвороба Бехтерєва;
  • ревматоїдний артрит.

Якщо неприємні відчуття стають нестерпними, фарби життя тьмяніють перед болем, заміна колінного суглоба — обов’язкова процедура, покликана зберегти і вберегти від подальшого руйнування хрящ. Її тривалість становить трохи більше 1,5 годин, виключаючи надскладні випадки необхідності пластики кісткового дефекту. У цьому випадку операція може проходити 2-3 години до успішного завершення.

Рис.1 Рентгенограми колінних суглобів до оперативного лікування

Рис.2 Рентгенограми колінних суглобів після ендопротезування

Рис.3. Рентгенограми лівого колінного суглоба до та після оперативного лікування

Мал. 4. Зовнішній вигляд хворого до ендопротезування колінного суглоба

Мал. 5. Функціональний результат через 10 днів після операції ендопротезування лівого колінного суглоба.
 

Реабілітаційні заходи після заміни колінного суглоба

Відновлення після заміни колінного суглоба триватиме не так довго. Особливість колінного суглоба полягає в тому, що коліно, на відміну від ліктя, бере безпосередню участь у ходьбі, а післяопераційний період не дозволяє швидких і сильних навантажень на ногу. Навантаження повинні бути дозованими та становити не більше 50% ваги пацієнта. Для цього використовуються милиці, практикується лікувальна фізкультура. З метою профілактичних заходів проти можливої тромбоемболії бажано бинтувати кінцівки або носити еластичні панчохи.
 

Як правило, через 5-7 днів після ендопротезування колінного суглоба пацієнт вирушає на амбулаторне лікування. Активно застосовується лікувальна фізкультура, що відновлює рухливість у суглобі. Через 6 тижнів з милиць можна переходити на паличку, що підтримує. Фінальний знімок робиться через 6-8 тижнів після операції. Відповідно до результату призначаються підтримуючі препарати, ремодулятори кісткової тканини, а також порушується питання про дозвіл повноцінного навантаження.

У століття швидкого розвитку медицини заміна колінного суглоба – ціна якісного рівня життя. Потребуєте такої операції – телефонуйте і приходьте до нас на консультацію!

Ендопротезування суглобів, артроскопія, остеосинтез

Як потрапити на прийом?

Адреса, контакти та час прийому пацієнтів

Адреса

м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровского), 27. Інститут травматології та ортопедії НАМН України, Клініка захворювань суглобів у дорослих (5-й поверх головного корпусу, ліве крило)

Контакти

Записатися по телефону:
+38 (067) 731-53-13
+38 (044) 486-80-56
https://ortho.in.ua/
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com

Робочі дні

Понеділок - П'ятниця
з 9:00 до 16:00
прийом пацієнтів
за попереднім записом
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com