Артроскопія суглобів

Головна  >>> Артроскопія суглобів

Артроскопія суглобів

Показання, протипоказання, особливості проведення операції, реабілітація

Серед сучасних методик лікування внутрішньосуглобових ушкоджень найбільшого поширення набула артроскопія, що виявляє ступінь травмування зв’язок, хрящів, присутність синовіту, вивиху та інших ушкоджень та захворювань суглобів.

Назва операції походить від приладу артроскопа — особливого різновиду ендоскопа, що вводиться безпосередньо у пошкоджений суглоб. Проникнення здійснюється через мікророзріз, що робить його кращим, ніж відкриті хірургічні маніпуляції.
Сучасна артроскопія колінного суглоба — лояльна операція, що повертає початкову рухливість, дозволяє відновити зв’язки, меніск, що робить синовектомію і все це без великого операційного доступу до суглоба. Введення інструментів у суглоб проводиться через мікропроколи м’яких тканин діаметром трохи більше 5 мм. Це зумовлює прискорене затягування ран, відновлення цілісності покриву після маніпуляцій.

За допомогою спеціальних інструментів виконуються операції на суглобі. Така операція є менш травматичною для пацієнта, оскільки мінімізує площу ушкодження тканин. Шанси на успіх та повне відновлення при грамотному виконанні досить високі.

Артроскопія суглобів Показання, протипоказання, особливості проведення операції, реабілітація

Артроскопія суглобів

Як проводиться ця процедура?

У місцях доступу робляться маленькі надрізи, через які прилад вводиться всередину суглоба. Перед цим суглобова порожнина наповнюється іригаційною рідиною, що звільняє простір для подальших дій. Прилад оснащений спеціальною оптичною системою, яка транслює зображення безпосередньо на комп’ютер. Операція проводиться під загальним знеболенням. У процесі допускається просочування рідини в м’які тканини, що може викликати набряк. Він минає через нетривалий час.

Здійснюється артроскопічне втручання наступних суглобів: колінних; плечових; ліктьових; гомілковостопних; кульшових.

Які показання до артроскопії?

Статистика називає найчастішими об’єктами діагностики колінні суглоби, для яких артроскопії та коригуючі остеотомії – чудовий шанс на повернення до радощів життя.

Приводом для звернення за діагностикою є:

 • розриви зв’язок;
 • вивихи;
 • хрящові травми;
 • розрив чи частковий надрив меніска;
 • нерухомість суглоба;
 • синовіти.

Визначити наявність вищезгаданих пошкоджень можна, звернувшись до фахівця з неприємними відчуттями після падінь, травмування, ударів. Якщо дослідження виявить:

 • проблеми з меніском;
 • наявність вільних елементів кістки, хряща усередині суглоба;
 • вивих надколінка;
 • пошкодження суглобової губи плеча, кульшового суглоба;
 • синовіт суглоба;
 • проблеми з хрестоподібними зв’язками, суглобовим хрящем.

Артроскопія суглобів одна із пріоритетних методів усунення недуги на довгі роки.

Якщо Вам необхідна консультація, телефонуйте та приходьте до Клініки захворювань суглобів. Грамотні фахівці вивчать питання, нададуть повну інформацію, проведуть попередні процедури та призначать терапію. Гарантуємо якість медичних послуг!

Сьогодні артроскопія суглобів у Києві рідко використовується як суто діагностичний захід. Це можна зробити за допомогою сучасних методів візуалізації, зокрема, магнітно-резонансної томографії, без хірургічного втручання. Однак в окремих випадках комбінація магнітно-резонансної томографії та артроскопічної візуалізації все ще забезпечує повну впевненість у ступені хронічного чи гострого ушкодження суглоба.

Артроскопія колінного суглоба в Україні

Артроскопія як метод діагностики та лікування постійно розвивалася протягом останніх 30 років. Артроскоп служить «очима хірурга», та дозволяє контролювати хірургічні кроки навіть у важкодоступних частинах суглобів з мінімальним травмуванням тканин для доступу.

Сучасна артроскопічна установка складається з оптики, джерела світла для освітлення внутрішньої частини суглоба, рідинного насоса для промивання простору суглоба рідиною, каналу для введення інструментів та блоку камери, що передає зображення від суглоба до монітора, де хірургічна бригада відстежує етапи операції. Зараз це відбувається у HD якості.

Завдяки поєднанню покращеної діагностики, подальшого розвитку хірургічних навичок та досягнень у галузі медичних технологій, артроскопічна хірургія стала стандартною процедурою суглобової хірургії. Хірургічні процедури щодо збереження суглобів, які потребують відкритого розрізу, були значною мірою полегшені артроскопією.

Переваги артроскопії

Переваги для пацієнта очевидні: процедура мінімально інвазивна через розрізи розміром всього кілька міліметрів. Це означає, що пошкодження дійсно здорових структур, таких як м’язи або капсули, які мають бути подолані на шляху до фактичного дефекту суглоба, зведено до мінімуму.

Уникаючи подальших пошкоджень тканин, пацієнт відчуває менше болю після операції і ризик інфекцій нижчий, ніж при відкритій процедурі. Найменше можливе травмування тканини в хірургії також є основою швидкої реабілітації після операції.

Типовими втручаннями, що виконуються артроскопічно, є:

 • операції на меніску,
 • заміна хряща,
 • операція на хрестоподібній зв’язці,
 • видалення остеофітів;
 • видалення вільних тіл із суглоба;
 • синовектомії.

Цей список показує, що навіть великі і складні втручання можуть виконуватися мінімально інвазивно. Однак термін «мінімально інвазивний» не повинен приховувати той факт, що артроскопія — це повна операція з можливими ризиками та ускладненнями. Тому необхідність артроскопічної операції в кожному конкретному випадку лікар обговорює з пацієнтом у докладній розмові.

Де роблять артроскопію кульшового суглоба в Україні?

Сучасною тенденцією в артроскопічній хірургії є поєднання із відкритими процедурами. Крім того, артроскопічна техніка також все частіше використовується для лікування пошкоджень і травм поза фактичною суглобовою капсулою, тобто в області м’язів, сухожилків і нервів. У нашій Клініці є великий досвід артроскопічних оперативних втручань. При виникненні питань пов’язаних з патологією суглобів Ви можете звертатися до нас – Клініку захворювань суглобів у дорослих

Ендопротезування суглобів, артроскопія, остеосинтез

Як потрапити на прийом?

Адреса, контакти та час прийому пацієнтів

Адреса

м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровского), 27. Інститут травматології та ортопедії НАМН України, Клініка захворювань суглобів у дорослих (5-й поверх головного корпусу, ліве крило)

Контакти

Записатися по телефону:
+38 (067) 731-53-13
+38 (044) 486-80-56
https://ortho.in.ua/
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com

Робочі дні

Понеділок - П'ятниця
з 9:00 до 16:00
прийом пацієнтів
за попереднім записом
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com